• +905309459200
  • memekander@hotmail.com

KANSER UMUT ETMEK VE KENDİNİ YENİDEN DOĞURMAKTIR..

KANSER UMUT ETMEK VE KENDİNİ YENİDEN DOĞURMAKTIR..

İki kere on yıl arayla meme kanseri geçirdim.İkisinde de baş kaldırdım hiç de zamanı değil yapacak işlerim var dedim. Yaşamak için nedenlerin ne kadar çoksa umudunuz o kadar çoğalıyor ve bir o kadar da güçlü oluyorsunuz bence..

Bu hastalığı yaşamayanlara göre kanser; acınasıdır,çaresizliktir ,birilerine muhtaç kalmaktır, hatta en kötü  hastalıktır ve mutlaka ölümle neticeleneği düşüncesidir….

Oysa kanser nedir bilir misiniz??

Kanser olmak demek; zoru başarmak, mücadele etmeyi öğrenmektir..

Kanser olmak anka kuşu misali, küllerinden yeniden doğmaktır  güçlenmektir.. Tek başına da kalsanız, hayata meydan okumayı öğrenmektir…

Umut etmeyi son nefesine kadar bırakmamaktır.. Kanser olan bir kişinin hayata bakış açısı da değişir. O ana kadarki hayatını gözden geçirir  bir devrim başlatır kendi dünyasında.. Hayatın kendi seçimleri olduğunu öğrenir kanser olanlar..Herkes değişti der, evet  bariz şekilde değişirsiniz.. Bütün alışkanlıklarız değişir.  Marjinal kararlarınızla herkesi şaşırtırsınız..Eskisi gibi olmaz hiç bir şey. Başkalarının beklentilerine göre değil, kendi isteklerinize öncelik verirsiniz. Yadırganırsınız çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu kavradığınızı anlayamazlar..Daha ihtimam gösterirsiniz kendinize… Yemek yemek için yemek yemezsiniz mesela.. Daha bilinçli seçimler yaparsınız, bilirsiniz ki yediklerimiz ilacımızdır..  Uykunuza dikkat edersiniz.. Sizi üzenlerden  siz de daha çabuk vaz geçersiniz şok olurlar..

Farkındalıklarınız artar..Daha keyifli yaşarsınız hayatı..Yaşama sanatını öğrenirsiniz..

Tabi ki hayat acısıyla tatlısıyla yaşanıyor.

Bir çocuk ruhu gibi tertemiz duygulu bir insan olur kanser hastaları..

Her şeyi yapmacıksız yaşarlar en içten gülüşler, en içten duygularla derin yaşarlar hayatı..

Hassastırlar,düşene el uzatırlar banane deyip görmezden gelemezler hiç bir şeyi…

Ve kanserle mücadele edebilen  kararlı kocaman yürekli insanlar, kendilerine armağan edilen hayatın farkına vararak dolu dolu yaşarlar,  geri kalan her anının kıymetini bilerek…

Kanser olmak demek, kendini keşfetmektir..

Kanser olmak pes etmemektir..

Kanser olmak ölmek demek değildir. Kanser olmak kendini yeniden doğurmaktır küllerinden yeniden doğmaktır anka kuşu misali..

Fahriye Turgut

MEMEKANDER

One thought on “KANSER UMUT ETMEK VE KENDİNİ YENİDEN DOĞURMAKTIR..

A WordPress CommenterYayın tarihi  1:02 pm - Mar 7, 2021

Hi, this is a comment.
To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
Commenter avatars come from Gravatar.

Mesajınızı bırakın